T67592
323,92 TL KDV Dahil
TA232285
179,90 TL KDV Dahil
359,80 TL KDV Dahil
TA232283
179,90 TL KDV Dahil
359,80 TL KDV Dahil
TA232284
179,90 TL KDV Dahil
359,80 TL KDV Dahil
T66653
189,90 TL KDV Dahil
T67908
199,90 TL KDV Dahil
249,88 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
T89602
199,90 TL KDV Dahil
249,88 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
T67904
199,90 TL KDV Dahil
249,88 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
T116611
249,90 TL KDV Dahil
T89609
199,90 TL KDV Dahil
249,88 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
T89610
199,90 TL KDV Dahil
249,88 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
T89606
199,90 TL KDV Dahil
249,88 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
T89603
199,90 TL KDV Dahil
249,88 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
T89596
199,90 TL KDV Dahil
249,88 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
T89597
199,90 TL KDV Dahil
249,88 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
T89600
199,90 TL KDV Dahil
249,88 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
T89599
199,90 TL KDV Dahil
249,88 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
T89598
199,90 TL KDV Dahil
249,88 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
1 2 3 >

Kapı Paspası

Kapı paspası çeşitleri, iç ve dış mekanların temiz kalmasına yardımcı olan kullanışlı ürünlerdir. Paspas, dışarıdan gelen kişilerin ayakkabı altlarını temizlemeye yarayan, genellikle tırtıklı yüzeye sahip ve çeşitli malzemelerden üretilebilen bir zemin ürünüdür. Farklı ebatlarda satışa sunulan paspaslar, kapı önlerine yerleştirilerek iç mekanların temiz kalmasına katkı sağlar. Aynı zamanda şık görünüme sahip oldukları için dekorasyon tamamlayıcı bir öge olarak süsleme amacıyla da tercih edilirler. Ev ve iş yerlerinizde kullanacağınız kapı paspasları için farklı tasarımlar seçerek mekanlarınıza şıklık katabilirsiniz.

Kapı Paspası Çeşitleri

Kapı önü paspası yapımı için farklı materyaller kullanılabilir. En çok kullanılan modelleri, kıldan yapılanlarıdır. Eski tarihlerden bu yana dış kapı önlerinde kullanılan paspaslar, genellikle kıldan üretilen modellerdir. Günümüzde ise bunlara, başka malzemeler dahil olmuştur.Alüminyum, plastik, kilim örgüsü ya da hasır gibi materyallerle şık tasarımlı kapı paspasları üretilmektedir. Paspasın malzeme seçimi, kullanıldığı yer ve kullanım amacıyla doğru orantılı olarak yapılmalıdır. Pek çok farklı çeşidi bulunan ürünlerin ilginç kapı paspasları alternatifleri de mevcuttur.

Taban kısmı kauçuk malzemeden yapılmış üst kısmı ise koko lifleriyle dokunmuş çift malzemeli paspaslar, oldukça dekoratif modellerdir. Çamur, toz ve kiri kolayca söküp alma niteliğine sahiptirler. Üst yüzeyi lifli kıvırcık, alt zemini PVC olan modeller gibi %100 kauçuktan üretilen kapı paspası örnekleri de şık ve kullanışlı ürünlerdir. Özel tasarımlı desen ve renk seçenekleri sunarlar. Önemli bir niteliğe sahip olan nem alıcı kapı paspasları ise çoğunlukla iş yerleri ve ofislerin ana girişlerinde ya da iç mekanların kapı önlerinde kullanılır. Nem çeken modeller daha sık dokumalı ve kalındır. Bu özellikleri sayesinde ayakkabıların altındaki nemi ve tozu kolayca emebilirler.

Koko Paspas Nedir?

Koko, Ekvator çizgisine yakın konumlanmış Endonezya, Hindistan ve Srilanka gibi coğrafi bölgelerde yetişen, Hindistan cevizi ağacının koruyucu dış kabuğundan yapılan bir elyaf türüdür. Koko elyafları çıkrıklarla işlenerek ip haline getirilir. Koko, kapı önü paspası yapımı için kullanıldığı gibi zemin kaplamalarında ses izolasyonu için de kullanılır. Bu iplik, selülozik yapısı nedeniyle su ve nemi kolayca çeker. Tozu, kiri ve çamuru aynı anda toplayabilen en uygun paspas malzemesidir. Koko paspas fırçalama ve temizleme özelliğine sahiptir. Sert bir malzeme olup sık dokuludur. Ayakkabıların altındaki çamurları ve kirleri fırçalayarak temizler. Tozları kendi bünyesinde tutarak dağılmasını engeller. Koko paspas dış mekân kapı önleri için tercih edilen bir üründür. Bu paspaslar, değişik desen çalışmaları için uygun çeşitlerdir. Logolu olarak kullanılabilen ürünler, kişiye özel kapı paspası olarak da tasarlanabilirler.

Kapı Önü Paspas Modelleri

Farklı tasarım ve şekil özellikleri ile üretilen birçok kapı paspası modeli mevcuttur. Kullanılan malzemelere göre değişen şekil özellikleri sunan kapı paspasları; oval paspas, kare, yarım ay veya dikdörtgen paspas gibi şekillerle üretilebilir. Kalın ya da ince paspas seçenekleri sunan modelleri de vardır. Ev içi paspas seçenekleri ise çoğunlukla halı paspas modelleri içinden seçilir. Büyük binaların kapı önlerinde kullanılan paspaslar hijyenik, kıvırcık, çim halı, alüminyum, nem alıcı paspas modelleri içinden seçilirler. Dayanıklı ve temizleyici etkisi çok olan modeller, dış mekanlar için daha uygundur. Dış kapı önlerine ucuz paspas almak çok uygun bir seçim olmaz. Uzun ömürlü ve hijyenik paspas seçeneklerini değerlenmek daha doğru olur. Çünkü bu modeller, bakterilerin üremesine izin vermeyip toz ve nemi kolayca emerler. Alüminyum metal kapı paspasları da dış mekân kullanımına uygun ürünlerdir. Temizlenmesi kolay olan anti statik kıvırcık plastik paspas modelleri, kirleri kendi bünyesine hapseden ve alev geciktirici nitelik sunan ürünler olarak dış kapı önlerine konabilir. Kıvırcık paspas modelleri, dekorasyon tamamlayıcı ürünler olarak iç mekanlarda da kullanılabilir. Plastik malzemeden üretilen paspaslar ise en kullanışlı ürün grubunu oluşturur. Bunlara örgü dokuma paspas çeşitleri de eklemek mümkündür. Tekstil ürünü niteliği taşıyan kapı önü paspası rahatlıkla bulunabilir. Dilediğiniz modelleri ve kişiye özel baskı örneklerini içeren kapı paspaslarını, Paspas Toptancısı ürün seçenekleri içinde bulabilir ya da sipariş vererek yaptırabilirsiniz.

Hijyenik Paspas Kullanmanın Önemi Nedir?

Temiz ve sağlık açısından güvenli iç mekanlarda yaşamak istiyorsanız, hijyenik paspas kullanmayı düşünebilirsiniz. Dış mekanlar gibi iç mekanların da hijyenik paspas modelleri ile daha iyi korunacağından emin olabilirsiniz. Bu tarz ürünler, koku yapmayan ve mikrop barındırmayan modeller oldukları için çok talep görürler. Balkon kapıları, banyo kapıları ya da bahçe kapıları için kullanışlı ürünlerdir. İstediğiniz ebatlarla sahip olabileceğiniz modellerdir. Özellikle çocuklu ailelerin hijyenik paspas modellerini tercih etmeleri önemlidir. Ayakkabı ve terlikler ile getirilecek kirlerin, bakterilerin iç mekanlara taşınmaması için hijyenik paspas kullanımını seçebilirsiniz. Bu paspaslar, tabanlarda biriken çamurları ve kirleri alarak temizlik işleminin önemli kısmını çözerler. Paspaslara dikkatlice silinen ayakkabı tabanları, ince tozlarından bile arınır. Varsa nem ve ıslaklık da paspasta kalır. Hijyenik paspasların içinde toplanan toz ve kirlerin, rutin aralıklarla temizlemesi çok önemlidir.

Kapı Paspası Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Kapı paspası nasıl temizlenir diye merak edenler bilmelidir ki tüm paspas çeşitleri kolayca temizlenebilir. Süpürerek, yıkayarak ve silkeleyerek olmak üzere temizliklerini yapabilirsiniz. Dış ve iç mekân kapı paspasları düzenli olarak temizlenmezse, bünyesinde biriken yoğun toz ve kirin, iç alanlara taşınmasına neden olur. Hiç temizlenmeyen ürünlerde bakteri ve mikroplar üremeye başlar. Bu nedenle paspasların hijyenik bakımına özen göstermeniz gerekir. Tekstil ürünü iç mekân kapı paspasları uygun boyutlardaysa çamaşır makinesinde yıkanabilir. Alt tabanı kaydırmaz malzemeden yapılan paspasların makinelerde yıkanması pek doğru olmaz. Kaydırmaz tabanı bozulabilir. Logolu ve baskılı kapı paspasları yıkanırken renk açıcı deterjan kullanmamakta fayda vardır. Bu tarz ürünler, paspasların renk ve desenlerinde deformasyon yaratabilir. Doğal malzemelerden üretilen temizlik deterjanları ve su, onları temizlemek için yeterlidir. Sirke ve kalın tuzdan yararlanarak da temizleyebilirsiniz. Kalın paspasları bir süreliğine ters çevirerek ya da vakumla tozunu çekerek ilk temizliğini yapabilirsiniz. Deterjanlı su ile yıkayıp duruladıktan sora kurutarak tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. İç ve dış mekân kapı paspaslarını sık sık temizlemeyi ihmal etmemelisiniz.

Paspas Fiyatları Hangi Kriterlere Göre Belirleniyor?

Farklı modellerdeki kapı paspas fiyatları kullanılan malzeme, tasarım özellikleri ve ebat ölçülerine göre değişim gösterir. Kişiye özel kapı paspası gibi ürünler ya da logolu paspaslar daha yüksek fiyatlar içerebilir. Boyutları büyük olan modeller de bu sıralamaya dahil olur. İç ve diş kapı paspas fiyatları ürünün yapıldığı malzemenin, maddi değerine göre fiyatlandırılır. Tekstil ürünü kapı paspasları ile alüminyum metal paspaslar aynı ücret aralığında olmazlar. Plastik olanlar, koko ipinden yapılanlar ve halı paspas modelleri birbirinden farklı fiyatlarla satışa sunulurlar.

Paspas Toptancısı tarafından sunulan, değişik materyallerden üretilen, kalın ve ince yapılı kapı paspasları, farklı kullanım amaçlarına hizmet edecek şekilde tasarlanır. Dış ve iç mekân kapı önleri için üretilen bu paspaslar, her çeşit beğeniye hitap edebilmektedir. Paspas Toptancısı’nın, kapı paspası ürün modellerini hemen şimdi inceleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz, hizmetlerimizin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.