Çim Halı

Ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılan çim halılar, mekanlara doğal ve şık bir hava katar. Bakımı son derece kolay olan çim halılar, balkon ve teras gibi dış mekanlarda kullanıldığı gibi evlerin farklı bölümlerinde de yaratıcı alanlar yaratmak için kullanılabilir.

Çim Halı Nedir?

Yapay çim ya da diğer bir ismiyle çim halı olarak olarak bilinen halı çeşidi, doğal çimlerin görünümünü taklit eden sentetik malzemelerle yapılır. Çim halı genellikle spor sahalarında kullanılır. Özellikle futbol için tasarlanmış halı sahaların yer kaplaması olarak son derece popüler bir malzemedir.

Yapay çim halıların dokuları yumuşaktır ve aşındırıcı bir etki yaratmazlar. Bu nedenle halının üzerinde çorap ya da çıplak ayakla da yürünebilir. Çim halı modellerinin kalınlıkları ve üretildikleri malzemenin özelliği, kullanım alanlarını belirler. Dolayısıyla farklı amaçlar için üretilen modeller değişen kalınlıklara sahiptir.

Çim Halı Modelleri

Çim halılar kullanıldıkları yerlere, amaçlarına ve üretim malzemelerine göre farklı modellerde üretilir. Genellikle metre halinde satılırlar ve çok çeşitli alanların boyutlarına uygun şekilde kesilerek kullanılabilirler. Çim halı kaplama yapılacak yüzeylerin genişliklerine göre 100 cm ya da 200 cm gibi en uzunluklarında olabilir. 100 cm enindeki çim halı yolluk modelleri dar alanlara renk katmak için idealdir.

Çim halı denildiğinde akla gelen klasik yeşil rengin dışında, kullanılan bölgenin tasarımına uygun olacak şekilde farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Özellikle kırmızı ve mavi renkte olan çim halılar çocuklar için oyun alanları ya da kapı önü düzenlemeleri için şık ve kullanışlı seçenekler oluşturur.

Evde Çim Halı Kullanımı

Yapay çim halılar, yaratıcı bir tasarımla evlerde oldukça kolay kullanılabilen ve dekoratif yaşam alanları yaratabilen malzemelerdir. Çim halı Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerde evinizin içinde neşeli yeşil alanlar oluşturmanıza yardımcı olur. Örneğin balkonunuza kapladığınız yolluk çim halı, renkli saksılar ve güzelce yerleştirilmiş çiçeklerle özel bir bahçe alanı yaratmanıza olanak tanır. Kolay temizliğinin yanı sıra suyla yıkanabilen ve koku yapmayan çim halı İzmir gibi sıcaklığın yüksek olduğu şehirlerde de balkon ve teras gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Yaşam alanlarınızda sıra dışı bir tasarım yaratmak için çim halınızı duvarda da kullanabilirsiniz. Kulağa ilk başta biraz tuhaf gelen bu yöntem iç mimarların evlere renk katmak ve iç mekanda yeşil alan hissi yaratmak için sıkça başvurdukları bir yoldur. Beyaza boyalı bir odanın duvarında çim halıyla kapladığınız çerçeveli bir alanı renkli aksesuarlarla destekleyerek özel bir tasarım yaratabilir, mekanınıza özgün bir tarz katabilirsiniz.

Çim Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Evlerin açık alanlarında çim halı kullanmayı düşünenlerin en çok aklına gelen soru “Balkonda çim halı kullanışlı mı?” olur. Balkon çim halı temizliği son derece kolay ve zahmetsizdir. Çim halılar polipropilen malzemeden üretildikleri için leke tutmaz özelliktedir. Balkonda çim halı kullananlar, halılarını suyla yıkayarak ya da hafifçe silkeleyerek son derece hızlı bir şekilde temizleyebilirler.

Çim Halı Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Çim halı metre kare fiyatı; halıların genişliklerine, üretildikleri malzemenin kalitesine, kalınlıklarına ve taban özelliklerine göre farklılık gösterir. Suni çim halı fiyatları değişken aralıklarda yer alır. Ucuz suni çim halı fiyatları arasında satın alacağınız modele karar verirken kullanımınıza en uygun olanı seçmeye özen göstermelisiniz.

Paspastoptancısı aracılığıyla en iyi fiyatlara sahip çim halıları, tüm özellikleriyle kolaylıkla inceleyebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun çim halıya Paspastoptancısı’nın sunduğu farklı ödeme seçenekleriyle kolayca sahip olmak için hemen sepetinize ekleyin ve hızlıca satın alın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz, hizmetlerimizin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.