ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Hasır Kilim

Hafifliği, dayanıklılığı ve birbirinden şık tasarımlarıyla hasır kilim çeşitleri, son dönemlerde oldukça büyük ilgi görüyor. Kolayca temizlenebilen ve kullanıldığı ortamlara estetik bir hava kazandıran hasır kilim modelleri, zeminde halı yerine kullanılabilen modellerinin yanı sıra, piknik örtüsü ve seccade olarak da çeşitler içeriyor. Zengin motif ve desen tasarımları, günümüzün modern dekorasyon anlayışıyla da yakından bağdaşıyor. Minimalist ve sade evlerin dekorasyonunda oda ve salon zeminlerinde de kullanılan hasır kilimler, banyo zeminlerinde, balkon ve daire girişlerinde de oldukça dekoratif görünüyor.

Geçmişten Günümüze Hasır Kullanımı

Hasır kilimler daha ziyade bataklıklarda kendi kendine yetişen ve sazlık olarak bilinen otların kurumuş saplarından örülüyor. Dayanıklı ve hafif yapısıyla hasır kilim, geçmişten günümüze uzanan geleneksel bir dekoratif ürün olma özelliği taşıyor. Eskiden, yoğun olarak kırsal bölgelerde ev zeminlerini ve sonrasında cami zeminlerini kaplayan hasır kilimler, duvar kaplaması ve hatta tavan kaplaması olarak da kullanılıyor. Günümüzde ise ev zeminlerinde dekoratif ve işlevsel olarak kullanılan hasır kilim seccade ve piknik halısı olarak da farklı ebatlarda üretiliyor. Seccade hasır kilim modelleri, sade tasarımların yanı sıra dini ritüellere uygun motiflerle de örülüyor.

Hasır Kilim Nedir ve Hasır Kilim Nasıl Örülür?

Hasır, Osmanlı'dan günümüze kadar gelmiş el sanatlarından biri olarak da büyük önem taşıyor. 17. yüzyılda Osmanlı'lar döneminde, hasır dokumacılığı önemli bir sanat kolunu oluşturuyordu. Hasır örtüyü meydana getiren sazların kalınlık ve inceliklerine göre kilimler "kaba hasır", "Trablus hasırı" ya da "Mısır hasırı" gibi farklı isimlerle adlandırılıyordu. Doğal hasır halı, günümüzde hâlâ dokuma tezgahlarına boydan boya gerilmiş lifler arasından ince liflerin bir alttan bir üstten geçirilmesiyle örülüyor. Günümüzün modern teknolojisi ile artık doğal hasır kilim modellerinin yanı sıra endüstriyel makinelerde naylon hasır çeşitleri de üretiliyor.

Hasır Kilim Nerede Satılır?

Hasır kilim satın almanın en pratik yolu, şüphesiz Hasır Toptancısı'nı ziyaret etmekten geçiyor. Birbirinden şık hasır kilim desenleri ve modellerine sahip ürün koleksiyonu, en hesaplı fiyatlarla satışa sunuluyor. Hasır Toptancısı tarafından satışa sunulan kilim modelleri arasında, doğal hasır kilim çeşitleri, farklı renk ve desenlerde bambu kilim modelleri ve naylon hasır çeşitleri yer alıyor. Doğal hasır ve bambu kilim fiyatları ile karşılaştırıldığında, naylon hasır fiyatları oldukça hesaplı seçeneklerle göze çarpıyor. Hafif ve kolayca katlanabilir özelliğe sahip hasır kilim temizliği de oldukça pratik biçimde yapılıyor.

Hasır Kilimlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Makinenizin hassas yıkama programında, 30 derece sıcaklıkta güvenli bir biçimde yıkayarak ürünü defalarca kullanmanıza imkan sağlanıyor. Piknik hasırı, hasır seccade ve hasır halı satın almak için, mağaza mağaza dolaşmanıza gerek kalmadan, en kolay yoldan ürünler hizmetinize sunuluyor. Hasırın kullanım alanları bununla da sınırlı kalmıyor. Tatile gittiğinizde plaj halısı olarak, çocuklarınıza bahçede oyun alanı oluşturmak gibi farklı kullanım seçenekleri ile hayatınıza yeni kolaylıklar kazandırabilirsiniz. Pratik bir biçimde serip katlayabileceğiniz hasır kilim modelleri, yazlıklarınız için de ideal zemin örtüsü olma özelliği taşıyor. Çabuk kirlenen yazlık evler için pratik bir kullanım sunan doğal hasır, bambu ve naylon hasırlar, toz, kum, diken ve çakıl gibi yabancı maddeleri bünyesinde tutmamakla hijyenik olarak da önemli işlev sağlıyor.

İşlevsel, Şık ve Opsiyonel: Hasır Kilim

Evleriniz için tercih edebileceğiniz birbirinden şık hasır kilim modellerini, sevdikleriniz için de özgün bir hediye alternatifi olarak değerlendirebilirsiniz. Kolay kullanımı ile herkesin ilgisini çeken hasır kilimler, farklı ev hediyesi arayışında olanlar için de mükemmel bir seçenek oluşturuyor. Ayrıca, hafifliği ve pratik bir biçimde katlanma özelliği ile yanınızda taşıyabileceğiniz hasır kilimleri, kamp tatilleri boyunca da sırt çantanızdan hiç ayırmak istemeyeceksiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz, hizmetlerimizin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.